ایسنا ورزشی

بی برنامگی جودوکاران پارالمپیکی به خاطر کروناسرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان گفت: هر چند ویروس کرونا جودوکاران پارالمپیکی را دچار بی برنامگی کرده، اما به دلیل رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در باشگاهها نمی توانیم آنها را مجبور به انجام تمرینات حرفه ای کنیم.

محمد رضا حاج یوسف زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هر چند از زمان شیوع ویروس کرونا تا به الان جودوکاران پارالمپیکی تمرینات خود را زیر نظر مربیان در منزل پیگیری می کنند تا از نظر بدنی افت پیدا نکنند، اما این تمرینات به تنهایی کافی نیست و ورزشکاران نیاز به حریف تمرینی دارند تا ضعف های تکنیکی و تاکتیکی خود را مرتفع کنند. البته در شرایط کنونی و با توجه به شیوع موج دوم کرونا، به صلاح ورزشکار نیست که با حضور در باشگاه ها به این بیماری مبتلا شود و عمر قهرمانی خود را کوتاه کند.

وی گفت: من خود چون تجربه مبتلا شدن به بیماری کرونا را دارم دقیقا می دانم که چقدر این بیماری عمر قهرمانی ورزشکار را کوتاه و او را از برنامه هایش عقب می اندازد.

یوسف زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه چون در باشگاه ها پروتکل های بهداشتی به درستی رعایت نمی شود و ریسک ابتلا به این بیماری زیاد است، من به جودوکاران نمی توانم تاکید کنم که برای ارتقای آمادگی بدنی خود حتما تمرینات حرفه ای خود را در باشگاهها پیگیری کنند. سلامتی ورزشکار برای ما مهم تر از هر چیز دیگری است.

وی گفت: هر چند ویروس کرونا جودوکاران پارالمپیکی را دچار نوعی بی برنامگی کرده است، اما پیگیری تمرینات در باشگاهها در شرایط فعلی به صلاح ورزشکار نیست و جودوکاران برای حفظ آمادگی نسبی خود بهتر است در همان منزل تمرینات خود را انجام دهند تا سلامتی آنها به خطر نیفتد.

سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان در پایان تصریح کرد: ما برنامه های خود را به فدراسیون ارائه داده ایم و منتظر تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم تا ببینیم اردوها از چه زمانی آغاز خواهد شد تا کار خود را شروع کنیم.

انتهای پیاممنبع

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن